Home      Competitii      C.N. Copii 2009
 
 
 

   Finala Campionatul National de Karate KYOKUSHINKAI - Kumite Copii si Kata din acest an s-a desfasurat in Sala de Sport ”Lucian GRIGORESCU“ din Bucuresti, Duminica 12.12.2009. A avut loc prezentarea sportivilor, inscrierea in competitie, verificarea documentelor personale, declaratiei de accept de participare la competitie, asigurarea pentru accidente si existenta vizei medicale, cantarirea, achitarea taxei de participare, tragerea la sorti, intocmirea fiselor de represaj si sedinta tehnica.

   Competitia a inceput la orele 12,00 si s-a incheiat la orele 19,00 cu festivitatea de premiere.

   La competitie au participat un numar de 130 sportivi si sportive : 104 la Kumite si 26 la Kata. Toti au avut taxele achitate la zi, viza medicala si asigurarea in caz de accident platita la societatea Garanta.

   Oficialii competitiei au fost: Dorel BULEARCA (5 DAN) - Presedinte FRAMC si Mircea MARIN (3 DAN) - Director competitie, la masa oficiala. Din partea FRAMC a mai participat D-na Claudia DIACONESCU - Instructor sportiv.

   Echipa de arbitri a fost formata din: Dorel BULEARCA (5 DAN), Florian TOADER (4 DAN) - arbitri de centru; Aurel POTCOVUTA (3 DAN), Gelu OPREA (3 DAN), Daniel CONSTANTINESCU (2 DAN), Ion GARBEA (4 DAN)- arbitri de scaun si Mircea MARIN (3 DAN) - arbitru judecator la masa oficiala. De asemenea, instructorii din programul de pregatire a arbitrilor: Raluca JIANU (2 DAN), Resul MUHAMMER (2 DAN), Ion STANCU (2 DAN), Nicu STOIAN (2 DAN), Beatrice MEIANU (1 DAN), Otilia LAZAR (1 DAN) si Lidia DOBRIN (1 DAN), au arbitrat atat in competitia de Kata cat si in cea de Kumite.
Asistenta medicala a fost asigurata de un echipaj de salvare de la Divizia Medicala - BGS.
Competitia s-a desfasurat fara probleme de ordin organizatoric, disciplinar sau medical. In proba de Kumite, la toate categoriile de varsta si greutate s-au desfasurat meciuri pentru locul 3.
Sportivii clasati pe primele trei locuri au fost rasplatiti cu diplome si medalii. Cei clasati pe locul I au primit cate o cupa si tricourile de campion.

 

 

 

CLASAMENTUL

CAMPIONATULUI NATIONAL DE KARATE KYOKUSHINKAI - KUMITE

COPII

BUCURESTI  12.12.2009

FETE  8-9 ani :

Locul 1 - BISA Alexandra                                                     NOVA  FORCE - Giurgiu

Locul 2 - DOUGLAS Anna                                                   OYAMA - Bucuresti

Locul 3 - JUVINA  Andreea                                                  DRAGON - Giurgiu

 

FETE  10-11 ani :

Locul 1 - TARANU Madalina                                               NOVA  FORCE - Giurgiu

Locul 2 - TZUR Gaia                                                               OYAMA - Bucuresti

Locul 3 - POPA Alexandra                                                     KONTACT  KARATE - Jilava

 

FETE  12-14 ani    - 50 Kg.  :

Locul 1 - NEACSU Alexandra                                              KONTACT  KARATE - Jilava

Locul 2 - DANCU Alexandra                                                SHOBU - Constanta

Locul 3 - GIJGA Diana                                                            KONTACT  KARATE - Jilava

 

FETE  12-14 ani    + 50 Kg. :

Locul 1 - BOZIANU Madena                                                GOSHIN  RYU - Ploiesti

Locul 2 - HOHA Andrada                                                      SHOBU - Constanta

Locul 3 - CONSTANTIN Andreea                                        KONTACT  KARATE - Jilava

 

BAIETI  6-7 ani :

Locul 1 - POPA Rares                                                             GOSHIN  RYU - Ploiesti

Locul 2 - DAIANU Claudiu                                                   GOSHIN  RYU - Ploiesti

Locul 3 - BOTOROAGA Razvan                                          NOVA  FORCE - Giurgiu

 

BAIETI  8 ani :

Locul 1 - COLIS Petrica                                                         OYAMA - Constanta

Locul 2 - MIHALACHE Vlad                                               GOSHIN  RYU - Ploiesti

Locul 3 - MANEA Andrei                                                    SHOBU - Constanta

 

BAIETI  9 ani :

Locul 1 - PUIU Teodor                                                         KONTACT  KARATE - Jilava

Locul 2 - IAMANDI Tiberiu                                                KONTACT  KARATE - Jilava

Locul 3 - DATCU Cristian                                                   SHINTO – Constanta

 

BAIETI  10 ani :

Locul 1 - GHEORGHE Alexandru                                       PROTGUARD - Craiova

Locul 2 - FRATEA Dragos                                                 SHINTO - Constanta

Locul 3 - ILIE Andrei                                                           OYAMA - Bucuresti

 

BAIETI  11 ani :

Locul 1 - MATEI Alexandru                                              KONTACT  KARATE - Jilava

Locul 2 - LECA Florin                                                         CLUBUL  ROMAN  KENDO - Buc.

Locul 3 - RADULESCU Stefan                                          CLUBUL  ROMAN  KENDO - Buc.

 

BAIETI  12 ani    - 50 Kg.  :

Locul 1 - CHIREA Valentin                                               CLUBUL  ROMAN  KENDO - Buc.

Locul 2 - JACOTA Alexandru                                           SHOBU - Constanta

Locul 3 - LAZAR Ronaldo                                                 NOVA  FORCE - Giurgiu

 

BAIETI  12 ani    + 50 Kg.  :

Locul 1 - STOICA Mihai                                                     POWER - Giurgiu

Locul 2 - PICIU Andrei                                                       SHOBU - Constanta

Locul 3 - IONESCU Mihail                                                 CLUBUL  ROMAN  KENDO - Buc.

 

BAIETI  13-14 ani    - 55 Kg. 

Locul 1 - IONITA Radu                                                      KONTACT  KARATE - Jilava

Locul 2 - RASTEANU Nicusor                                         PROTGUARD - Craiova

Locul 3 - PIRVU Ionut                                                        PROTGUARD - Craiova

 

BAIETI  13-14 ani    + 55 Kg. 

Locul 1 - CHIREA Alin                                                     CLUBUL  ROMAN  KENDO - Buc

Locul 2 - VARBAN Ionut                                                POWER - Giurgiu

Locul 3 - PAUN Alexandru                                             SHINTO - Constanta

 

 

REZULTATELE

CAMPIONATULUI NATIONAL DE KATA - KYOKUSHINKAI

COPII

BUCURESTI  12.12.2009

 

 

INCEPATORI

Locul 1 - GAVRILA Vlad Florin                                    DRAGON - Giurgiu

Locul 2 - ION  Antonia  Ioana                                      DRAGON - Giurgiu

Locul 3 - RUSU  Ioan                                                     OYAMA - Bucuresti

 

AVANSATI

Locul 1 - VLAD Maria Daniela                                     DRAGON - Giurgiu

Locul 2 - ILIE Andrei                                                    OYAMA - Bucuresti

Locul 3 - ANDREI Serban                                            SHINTO - Constanta